Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-08/20:00 Jazz Club Hipnoza, Katowice

Twin Shadow

 

 

"Wpatrzony w lata osiemdziesiąte Twin Shadow zbiera śmietankę z muzyki popularnej ostatnich czterech dekad i preparuje z niej coś, czego ludzie będą słuchać aż do momentu, w którym przestaną słuchać muzyki"

Twin Shadow urodził się na Dominikanie, a wychował na Florydzie; w Bostonie założył kapelę punkową Mad Man Films. Zespół szybko uzyskał popularność i gromadził pełną widownię, głównie dzięki kontrowersyjnej charyzmie scenicznej frontmana. Jak przystało na punkowca, George Lewis Junior – bo tak naprawdę nazywa się Twin Shadow – zniknął bez echa, by odnaleźć się w Europie jako kompozytor muzyki teatralnej. W wolnych chwilach tworzył utwory w stylu klasycznego rocka ("wyobraźcie sobie Otisa Reddinga nagrywającego płytę z Led Zeppelin" – komentuje Daniel Tebo). Po paru latach zamieszkał na Brooklynie, gdzie powstały pierwsze próbki synthpopowych nagrań. Szczęśliwy splot okoliczności sprawił, że Lewis trafił na Chrisa Taylora, basistę Grizzly Bear, który zdecydował się wyprodukować debiutancką płytę Twina Shadow, Forget, znaną polskiej publiczności z zeszłorocznego OFF Festiwalu. Album został świetnie przyjęty przez opiniotwórcze vortale Pitchfork oraz NME, co zapewniło artyście koncerty w ramach festiwali takich jak Primavera, SXSW czy Coachella.

Lewis tworzy – już jako Twin Shadow – soulowe retroballady, nie wystrzegając się charakterystycznego dla muzyki lat osiemdziesiątych nadmiaru – nadmiaru refrenów, syntezowanych fraz, echa, pompatycznych transpozycji i, jak zauważają złośliwi, włosów. Kreacja sceniczna w stylu Davida Bowiego, kaskady syntezatorów, warczące solówki gitarowe i barwne uderzenia padów perkusyjnych złożyły się na niepowtarzalny, choć zanurzony w różnorodnych konwencjach sukces muzyka. Twin Shadow powraca do Katowic z nowym, dojrzalszym – konfesyjny charakter tekstów to pokłosie wypadku motocyklowego – albumem, zatytułowanym Confess.

Źródła:
www.popmatters.com

 

Bilety: 35zł/50zł
już w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w miejscach poszczególnych wydarzeń.


ticket pro ticket portal