Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-08/20:00 Szuflada 15, Chorzów

Ela Orleans

 

 

"Urodzona w Polsce Ela Orleans kreuje plejadę dźwięków, w której można się dosłownie zatopić dzięki opływowym tempom, krągłym rytmom i porywającym instrumentacjom. (...) Orleans łączy elementy doo-wop z rytmem bossa novy, a jej wokal przypomina swoją siłą muzykę jive. Wydaje się hermetyczna w swojej muzycznej zadumie, lecz jedno jest pewne – ta artystka wierzy wyłącznie w muzykę"

Ela Orleans jest dojrzałą muzycznie przedstawicielką amerykańskiej sceny eksperymentalnej. Urodziła się w Oświęcimiu, a swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku ośmiu lat – w klasie skrzypiec. Podczas pobytu w Glasgow utworzyła zespół Hassle Hound, z którym zagrała w Polsce trzy koncerty. Później przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie wydała dwa solowe albumy, High Moon, Low Sun (2008) oraz Lost (2009). Jej solowe dokonania zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodową prasę muzyczną. Ostatnio rozpoczęła współpracę z zespołem The Judy Blooms.

Orleans śpiewa, gra na gitarze, skrzypcach, flecie i fortepianie, korzysta z przeróżnych urządzeń elektronicznych i instrumentów-zabawek. To multiinstrumentalistka, która traktuje swoją muzykę jako autorski projekt na pograniczu psychodelii, indie popu i lo-fi, łącząc anachronicznie brzmiący fortepian i skrzypce z nowatorskimi eksperymentami elektronicznymi, pełen tęsknoty, androgyniczny wokal z hipnotyzującymi rytmami w stylu Moondoga, gęstą atmosferę muzyki lat 60. ze współczesną wielowątkowością. Nieprzebrany charakter jej muzyki to rezultat talentu, ale również obszernego wykształcenia: artystka przyznaje się w wywiadach do rozległych inspiracji, wymieniając m.in. Karola Szymanowskiego, Madliba, Marka Tuckera, A Certain Ratio, Andrzeja Korzyńskiego czy tuzów polskiej szkoły jazzowej.

 

Bilety: 15zł/20zł
już w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w miejscach poszczególnych wydarzeń.


ticket pro ticket portal