Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-30/20:00 Kinoteatr Rialto, Katowice

Efterklang oraz Broken Records

 

 

"Muzyka Efterklang to chłodny funk, który powstałby już może wcześniej, gdyby Dawid Bowie tworzył w Berlinie. To wiązki dźwięków pochodzące ze szczerych i naturalnych emocji. Nagrania zespołu podążają swoimi ścieżkami, napawając je łagodną i unikalną atmosferą"

Efterklang to grający mieszankę postrocka, elektroniki i folku zespół pochodzący z Kopenhagi. Domyślnie składa się z trzech osób, a koncerty gra w nieco większych składzie. W przeciągu swojej ośmioletniej zaledwie kariery grupa wydała już cztery albumy, entuzjastycznie przyjęte przez opiniotwórcze magazyny, takie jak Mojo, Uncut, Drowned in Sound, Pitchfork, czy Clash. Efterklang – z norweskiego "wspomnienie" lub "pogłos" – traktuje swoją muzykę jako szerzej zakrojony projekt, wielką narrację niestroniącą od eksperymentów i różnorodnych, pozamuzycznych inspiracji. W 2010 roku zespół uczestniczył w projekcie Vincenta Moona: owocem pracy muzyków i reżysera jest Wyspa, filmowy zapis eksperymentu na pograniczu dokumentu, jam session i performansu.

Podobnie rzecz się ma z ostatnim albumem zespołu, zatytułowanym Piramida. Inspiracją dla nowej płyty były fotografie Pyramiden, radzieckiej osady górniczej, założonej niegdyś na Spitsbergen. W czasach świetności Związku Radzieckiego zamieszkiwało ją przeszło 1000 osób, dziś robi wrażenie zamrożonego cmentarzyska. Nowa płyta jest pokłosiem podróży muzyków na największą norweską wyspę nie tylko na poziomie konceptualnym – jej podstawę stanowią dźwięki nagrane podczas spitsbergeńskich plenerów: brzęki żeliwnych lamp, zbiorników paliwa, świst obronnych kolców, odgłosy morskiego ptactwa i niedźwiedzi polarnych. Zapomniane przedmioty ocalały od zapomnienia dzięki ciężkiej, dwuletniej pracy muzyków nad żywym materiałem. Efekt tego eksperymentu będziemy mogli usłyszeć już w listopadzie, zaledwie kilka tygodni po premierze płyty.

Źródła:
http://www.allmusic.com http://www.efterklang.net

 

Bilety: 35zł/45 zł
już w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w miejscach poszczególnych wydarzeń.


ticket pro ticket portal