Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-29/19:00 Planetarium i obserwatorium im Mikołaja Kopernika, Chorzów

Prezentacja projektu audiowizualnego Outside of God. Obrazy i dźwięki z całego świata. (Autorzy i wędrowcy: Szymon Padoł, Michał Kopaniszyn)

 

 

"Staramy się uchwycić kondycję duchową na rok 2012 w różnych systemach wierzeń na całym świecie. Interesuje nas też życie widziane z poziomu ulicy, codzienność ludzi na całym globie. Takie sytuacje staramy się łapać. Do tego komponowana jest też muzyka z użyciem dźwięków synchronicznych złapanych na planie, żeby przenieść widza w rejony, w których byliśmy"

Outside of God to audiowizualny dokument poświęcony ludzkiej kondycji. Zarejestrowane w krajach Azji obrazy i dźwięki posłużyły artystom do zmontowania zapisu filmowego pierwszej części podróży z roku 2011, a w przyszłości potraktowane zostaną jako audiowizualne tworzywo do synchronicznego mappingu, kreowanego na żywo na elewacjach budynków. Artyści porzucili turystyczne szlaki, poszukiwali lokalnych everymanów, zaglądali w ciemne kąty odwiedzanych miast. Na stronie internetowej www.kopa.tv obejrzeć można zapis pełnej wersji filmu, wzbogaconego o dokumentację z roku 2012 (Afryka, Azja, Ameryka Południowa, Europa), którego premiera odbędzie się w ramach festiwalu Ars Cameralis.

5cet, czyli Szymon Padoł, jest filmowcem, absolwentem WRiTV, producentem albumu Tchnienie mocy zespołu Syntetic; współpracował również z Fokusem. Ostatnio współtworzył ścieżkę dźwiękową głośnego filmu Leszka Dawida – Jesteś Bogiem. Pod pseudonimem Kopa kryje się Michał Kopaniszyn, artysta związany z katowicką ASP, filmowiec, animator i montażysta. 5ceta i Kopę łączy zamiłowanie do łączenia różnych sposobów myślenia, form wyrazu i technik; współpracują ze sobą od lat, a projekt Outside of God jest tego kolejnym efektem.

Źródła:
materiały promocyjne artystów
http://www.mmsilesia.pl

 

Bilety: 10zł
już w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w miejscach poszczególnych wydarzeń.


ticket pro ticket portal