Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-28/18:00 Galeria Rondo Sztuki (Galeria Plus), Katowice

Spotkanie promocyjne projektu "777"

 

 

Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris wraz z Fundacją Dokumentalistów "Picture This" realizuje międzynarodowy projekt "7, 7, 7", którego główną ideą jest stworzenie przez znamienitych fotografów oraz pisarzy z Polski i ze świata, artystycznych wypowiedzi na temat siedmiu miast Województwa Śląskiego. W wyniku rezydencji wspomnianych artystów, powstanie zbiór autorskich wizji regionu, które w dalszej perspektywie prezentowane będą zarówno mieszkańcom biorących udział w projekcie miast, ale także międzynarodowej publiczności. Projekt zakłada m.in.: organizację wystaw w Polsce i za granicą, organizację projekcji w przestrzeni publicznej polskich miast oraz wydanie publikacji stanowiącej podsumowanie działań zaproszonych do projektu artystów.

7 fotografów oraz 7 pisarzy podczas miesięcznych pobytów w 7 miastach Województwa Śląskiego, poznając ich historię oraz teraźniejszość, starało się stworzyć autorskie wypowiedzi na ich temat. Dokumentaliści w swoich poszukiwaniach odkrywali dla nas Śląskie, jakiego nie widzimy. Intencją projektu jest bowiem stworzenie niezwykłej opowieści o współczesności regionu widzianej oczami przybyszy. Każdy z zaproszonych artystów wybrał jedną ulicę, a jej dzisiejsi i dawni mieszkańcy pomogli stworzyć mu plastyczny, barwny obraz Katowic, Częstochowy, Tarnowskich Gór, Pszczyny, Chorzowa, Sosnowca czy Bielska-Białej.

Spotkanie w Rondzie Sztuki będzie pierwszą publiczną odsłoną projektu. Zaproszeni do udziału w nim artyści: Sylwia Chutnik oraz Tomasz Kizny podzielą się z publicznością nie tylko swoimi wrażeniami i doświadczeniami z pobytów rezydencyjnych w Sosnowcu oraz Chorzowie, ale zaprezentują również efekty swoich poszukiwań. Fundacja Dokumentalistów „Picture This” przybliży natomiast ideę całego projektu i opowie o planach na rok 2013.

Dokumentaliści, którzy wzięli udział w projekcie:

 

Bilety: Wstęp wolny