Ars Cameralis Festiwal 2013
6-30.10.2012 news partnerzy bilety kontakt OdwiedĹş nas na Facebook

 

2012-11-24/20:00 Szuflada 15, Chorzów

Slow Magic / Giraffage / Mmoths

 

 

„W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z nieustannym rozprzestrzenianiem się muzyki elektronicznej, z niezliczonymi próbami reinterpretacji poszczególnych jej aspektów (…). To bez wątpienia skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego jesteśmy zachwyceni, że twórcy takie jak Mmoths dołączyły do tej zabawy, wybierając z podgatunków elektroniki to, co najlepsze i tworząc muzykę, która wydaje się jednocześnie znana i świeża. Nie chodzi o to, by co krok przebijać szklany sufit, burzyć mury; ich muzyka to czysta przyjemność, pełna beztroskiej energii”.

„Charlie Yin wchodzi na elektroniczną scenę jako Giraffage w wielkim stylu. Muzyka tego Amerykanina to kojąca pożywka dla ucha, komunikat tyleż marzycielski, ile melancholijny. Ciepłe brzmienie syntezatorów przywodzi na myśl zasolone morską wodą wspomnienia z wakacji, impresjonistyczne dźwięki nagrane na kasetę magnetofonową wiele lat przed narodzinami młodego muzyka. Żwawe rytmy oraz interesujące detale melodyczne sprawiają, że jego 'rozgrzane letnim słońcem' utwory są niezwykle atrakcyjną propozycją dla uszu, nostalgii oraz umysłu”.

San Francisco słynie jako miasto tętniące ukrytymi talentami, niecierpliwie czekającymi na odkrycie. Giraffage, garażowy – choć w przypadku elektroniki należałoby raczej napisać: sypialniany – projekt Charliego Yina, to jeden z tych kalifornijskich skarbów. Jego muzykę nazwać można soczystą i marzycielską elektroniką pożenioną z hip-hopowymi bitami. Łagodnej perkusji i ambientowym ścianom dźwięków towarzyszą różnorodne, dziwaczne niekiedy sample, zawierające w sobie, jak mówi sam artysta, całe bogactwo Youtube'a: od Britney Spears po amatorskie nagrania z lat osiemdziesiątych. Efekt jest zachwycający – muzyka Giraffage porywa słuchacza w pozbawiony grawitacji świat dreampopu, łagodnego, zmysłowego brzmienia.

„Jedyne, czego możesz się dowiedzieć o Slow Magic: to mężczyzna w masce, grający narkotyczną, marzycielską, glitchy muzykę. Wyposażony jest w laptop i bęben; kręci się koło nich lub oddala, by odwiedzić publiczność. Trudno go przebić, jeśli chodzi o występy na żywo”

Slow Magic to cudowny wytwór Web 2.0.: nie istnieje poza portalami internetowymi , nie istnieje poza muzyką, którą tworzy. To projekt muzyczny niemarkowany żadną twarzą czy imieniem; ograniczony do bębna, laptopa i kontrolera MIDI. Slow Magic występuje w tęczowej, ręcznie robionej masce zebry, a z publicznością komunikuje się wyłącznie gestami i mową ciała. Zaciekawieni tym spektaklem widzowie starają się bezskutecznie rozwikłać zagadkę tożsamości artysty – jednak po kilku utworach pochłonięci są przez jego muzykę. Debiutancki album Slow Magic, zatytułowany ▲, jest mieszanką indie rocka, chilloutu, lo-fi i współczesnej elektroniki; artysta plącze się między estetyką szumu, właściwą muzyce glitch, a tanecznym brzmieniem syntezatora, przywodzącym na myśl lata osiemdziesiąte. Jedyne zdanie zamieszczone na stronie artysty brzmi:

„Slow Magic to dźwięk stworzony przez nieznanego, wyobrażonego przyjaciela”

Źródła:
http://slowmagic.bandcamp.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety: 20zł/30zł
już w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w miejscach poszczególnych wydarzeń.


ticket pro ticket portal